מי אני

דובי פורת

קוראים לי דב פורת, אבל אתם מוזמנים לקרוא לי דובי.
אני נשוי לאורית ואבא לשלושה בנים אהובים: עומר, מתן וגור, ואנחנו מתגוררים בכפר ברוך שבעמק יזרעאל.
הרומן שלי עם בשר מתחיל בעצם הולדתי למשפחה ממוצא רומני, שבה כמובן בכל ארוחה חייב להיות בשר! המשפט שהיה שגור בפי הוריי היה: "ארוחה ללא בשר זה לא ארוחה!".

כך נחשפתי למגוון רב של תבשילי בשר וסוגי נקניק שונים.
עד עצם היום הזה אני זוכר את הדרך מהגן הביתה כשסבתא שלי עצרה במכולת וקנתה לי כמה פרוסות של נקניק מסוג פריזר או סלאמי קוניאק, או את הסנדוויץ' של שישי אחה"צ… שתמיד כלל שתי פרוסות של חלה טרייה, חמאה ונקניק, הרבה נקניק.

לימים גדלתי, ראיתי עולם, נחשפתי למגוון רב של נקניקים ולמדתי להעריך נקניק טוב.

כשהפכתי לאבא, למדתי שהגנטיקה עובדת. גיליתי שילדיי גם הם אוהבים נקניק סלאמי וכמובן נקניקיות. מתוך דאגה לבריאותם ועל מנת לספק את רצונם החלטתי שהם יאכלו נקניקיות מהמרכיבים הטובים ביותר שמיוצרים מ- 100% בשר (לא שאריות!), מתובלים במקסימום אהבה ועשויות …על ידי!

במהלך מסעותי התכופים לאירופה כאיש מכירות בחברות הייטק בינלאומיות, ובעיקר לגרמניה, אוסטריה, צ'כיה, הונגריה, נחשפתי לעולם המופלא של נקניקיות ונקניקים איכותים בעשייה בייתית, המיוצרים על פי מתכונים ביתיים הנלחשים מפה לאוזן לפי שיטות הנהוגות כבר מאות רבות של שנים, ללא התערבות של חומרים משמרים, כימיקלים או תוספות מלאכותיות – מה שמבטיח מוצר שכולל בשר, ובשר איכותי בלבד.

נהגתי להישאר במהלך סופי השבוע ולעבוד כשוליה אצל יצרן נקניקים מסורתי בגרמניה, כך למדתי וצברתי את הידע הנרכש איך מכינים נקניקיות אמיתיות.

כחובב בשר ידוע, לקחתי על עצמי שליחות אישית ומקצועית להביא לארץ את בשורת הנקניקיות והנקניקים הביתיים – אלו העשויים בעבודת יד קפדנית ואיכותית, לפי מתכונים אירופאיים עתיקים העוברים מדור לדור כבר מאות שנים, ללא חומרי טעם וריח, ללא חומרים משמרים ומיני כימיקלים – בקיצור – מוצרי בשר איכותיים שאני, וכל אחד מאיתנו, ישמח לתת לילדיו לאכול.
וכך, פתחתי את איטליז הבוטיק הלגה וורסט (הלגה נקניקיות, בתרגום מגרמנית), ובו מדי שבוע אני טוחן בשר טרי ואיכותי, מתבל ויוצר נקניקיות טריות ונקניקי סלאמי בשיטות מסורתיות כפי שנעשו מאות בשנים – הרבה לפני המהפכה התעשייתית.

במרחק שיחת טלפון אחת, תוכלו גם אתם וילדכם ליהנות מנקניקיות טריות ומסלאמי טעים ואיכותי.
רק בריאות וחיים טובים,

שלכם באהבה,
דובי